Studenci mają szansę wygrać 25 000 zł

Ruszyły zapisy do 10. edycji ABB IT Challenge – ogólnopolskiego konkursu dla studentów, w którym główną nagrodą jest 25 000 zł. W tym roku zadaniem studentów jest przygotowanie projektu, który udowodni, że interakcja człowieka z technologią może ulepszyć wiele obszarów życia. Pomysły można zgłaszać do 2 kwietnia.

Uczestnicy, którzy podejmą wyzwanie ABB, będą mieli za zadanie opracować narzędzie, które wpisze się w motto „Interact with the real world” i korzystając np. z rzeczywistości rozszerzonej czy wirtualnej, usprawni wybraną przez nich dziedzinę życia. – Z okazji 10. rocznicy ABB IT Challenge postanowiliśmy nie ograniczać studentów i nie narzucać im dziedziny, której mogą dotyczyć projekty. Liczymy, że uczestnicy zaskoczą nas swoją kreatywnością i zaprezentują innowacyjne rozwiązania. W tegorocznej edycji skupiamy się na szeroko pojętej interakcji człowieka z technologią. Chcemy, aby uczestnicy sami znaleźli grupę odbiorców swojego projektu i na podstawie ich potrzeb zaprojektowali narzędzie, które usprawni ich życie – mówi Robert Banet, koordynator projektu. W ABB IT Challenge mogą wziąć udział drużyny 2- lub 3-osobowe, których członkami są studenci dowolnej uczelni.

Potęga interakcji

Tegoroczny temat konkursu odzwierciedla zagadnienia, nad jakimi pracują programiści ABB. Flagowym projektem w dziedzinie interakcji człowieka z technologią jest opracowany przez pracowników firmy robot YuMi – pierwsza maszyna przyjazna ludziom. – Chcemy pokazać, że umiejętne wykorzystanie technologii może przynieść wiele dobrego. Oczekujemy od uczestników propozycji, które przede wszystkim będą użyteczne i możliwe do wykonania – mówi Robert Banet. Poza główną nagrodą pieniężną – 25 000 zł, na najlepszych czekają też inne nagrody. Członkowie drużyny, która zajmie drugie miejsce, otrzymają iPady Air 2. Trzeci zespół otrzyma iPady mini 4, a dla zdobywców czwartego i piątego miejsca organizatorzy przewidzieli Google Chromecast II.

Projekty, które zmieniają rzeczywistość

W poprzedniej edycji konkursu studenci przygotowywali rozwiązania, które ułatwiają proces uczenia się. Wygrała drużyna Agnieszki Kolasińskiej z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Kamila Pociota z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zespół opracował aplikację, dzięki której można monitorować i rozwijać procesy poznawcze u osób starszych.

Zapisy i więcej informacji na stronie: http://itchallenge.pl/9. edycja międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24

W dniach 22-23 kwietnia 2017 roku odbędzie się finał 9. edycji międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24. Po raz kolejny najlepsze drużyny z całego świata zmierzą się na wirtualnej arenie. Rejestracja trzyosobowych zespołów potrwa do 9 marca, a 12 marca zmierzą się one w eliminacjach.

Konkurs polega na rywalizacji trzyosobowych drużyn, które zmagają się z zadaniami algorytmicznymi. Tutaj każdy ma szansę wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami, kreatywnością oraz wytrwałością – finał konkursu trwa nieprzerwanie przez 24 godziny.

Rejestracja trzyosobowych drużyn potrwa do 9 marca. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza na stronie internetowej konkursu www.deadline24.pl.

9. edycja międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24Drodzy studenci na poniżej stronie znajdziecie linki do aktualnych konkursów związanych z informatyką. Dzięki konkursom możecie sprawdzić własne zdolności i umiejętności. Nie zapominajcie również o tym, że często można wygrać cenne nagrody. Linki do konkursów:

http://konkursy.studentnews.pl/serwis.php?s=1626

http://www.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2013_06/164a577ce119b9d95941e51693b3e6e8.pdf

www.struna.edu.pl

http://www.codechef.com/contests

www.itchallenge.pl 

http://nomad.im.pwr.wroc.pl/ 

www.marathon24.com 

http://technotalenty.pl/konkurs/ 

www.pti.wroc.pl - XXXII Ogólnopolski Konkurs na najlepsze prace magisterskie z informatyki

http://new.abb.com/pl/kariera/rozwoj-zawodowy/studenci/konkursy-abb - Konkursy ABB

http://patenty.tu.kielce.pl/konkurs-student/

http://kpi-open.org - Międzynarodowa Olimpiada Programistyczna KPI-OPEN 2015

http://potyczki.mimuw.edu.pl/ - edycja 2014 (prosimy sprawdzać aktualny status konkursu)

http://pai.bialystok.pl/ - Podlaski Akcelerator Innowacji

www.itcareer.pl - jeśli technologie JAVA, C++, .NET lub iOS nie są Tobie obce, weź udział w konkursie „IT Career”! 

https://www.deadline24.pl/ - 9. edycja międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24


2008-2020   © Instytut Informatyki UwB