Ruszyła rejestracja na naszym wydziale
Kandydacie !
  1. Aby zarejestrować się przejdź na stronę Internetowej Rejestracji Kandydatów i załóż nowe konto
  2. Informacje o kierunku znajdziesz > TUTAJ
  3. Informacje o naszym Wydziale są > TUTAJ
  4. Pełny opis kierunków znajduje się na stronie > IRK
  5. Informacje o dyżurach Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, jej siedzibie oraz jej dane teleadresowe znajdziesz > TUTAJ
Studiuj z nami. Zapraszamy !

Założenia ogólne - charakterystyka studiów

Studia trwają 3 semestry i obejmują 430 godzin zajęć, w tym dydaktykę informatyki oraz praktyki zawodowe.

Celem studiów jest poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy z zakresu informatyki, technologii informacyjnej oraz wdrożenie do dalszego samokształcenia.

Studia mają charakter kwalifikacyjny, umożliwiający uzyskanie uprawnień do nauczania informatyki jako kolejnego przedmiotu. Absolwenci uzyskują uprawnienia do prowadzenia informatyki w szkole (podstawowej) oraz szkołach ponadpodstawowych.

Studia są przeznaczone dla nauczycieli posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia, lub studiów magisterskich na kierunku innym niż informatyka.

Studia nie zapewniają przygotowania pedagogicznego.

Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczeń i zdanie egzaminów z przedmiotów objętych programem studiów. Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez Uniwersytet w Białymstoku.

Informatyka dla nauczycieli – niestacjonarne studia podyplomowe

Więcej informacji w dziale Rekrutacja
Bezpośredni link do rekrutacji: https://irk-sp.uwb.edu.pl/katalog.php?op=info&id=2016_MII_SPIDN