Zostań dawcą szpiku

Dnia 1 kwietnia (poniedziałek) w godzinach 9:00-15:.00 w Instytucie Chemii w Holu głównym na parterze będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI.  Zachęcamy do rejestracji, bo to niewiele kosztuje a można uratować komuś życie.

Więcej szczegółów w Wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/2043353699047670/

Szczegóły na stronie: https://www.dkms.pl/pl/naszpikuj-sie-wiedza

Plakat: PDF

27.03.2019


Podlaskie Centrum Fitnessu z Badders Badminton Club

 
Szczegóły na stronie: link
27.03.2019


Dyrekcja Instytutu Informatyki oraz Organizatorzy Seminarium serdecznie
zapraszają pracowników i studentów na seminarium pt.:

A soft intro to feature selection in classification of high-dimensional data

Referat wygłosi prof. dr hab. inż. Jacek Koronacki (Instytut Podstaw Informatyki PAN)

oraz

Massive Feature Selection for Breast Cancer Study using MCFS-ID algorithm

Referat wygłoszą dr Michał Dramiński oraz dr Michał Dąbrowski (Instytut Podstaw Informatyki PAN)

Seminarium odbędzie się 27.III.2019 r. (środa) o godz. 14.15 w sali 2004 (ul. Konstantego Ciołkowskiego 1M)

20.03.2019


Londyński autobus w Białymstoku: Nie stań się ofiarą handlu ludźmi!

Ambasada Brytyjska w Polsce prowadzi kampanię edukacyjną na temat współczesnego niewolnictwa – handlu ludźmi. Jest to międzynarodowy problem, którego rozwiązanie wymaga szerokiej współpracy. W tym zakresie ambasada działa wspólnie z polskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, polską Policją, Strażą Graniczną, Fundacją LaStrada oraz Armią Zbawienia. Kampania ta ma na celu podnoszenie świadomości społecznej oraz ochronę potencjalnych ofiar przed różnymi formami wykorzystywania składającymi się na współczesne niewolnictwo - handel ludźmi.

Głównym narzędziem kampanii jest czerwony, dwupiętrowy autobus londyński, który 8 marca 2019 r. w godz. 10:00-18:00 pojawi się w Białymstoku. Miejsce postoju autobusu – Rynek Kościuszki, nieopodal fontanny.

W wydarzeniu udział wezmą: przedstawiciel kierownictwa oraz przedstawiciele Ambasady Brytyjskiej W Warszawie, przedstawiciele polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Policji, Straży Granicznej, Fundacji LaStrada oraz Armii Zbawienia a także przedstawiciele brytyjskiej agencji do spraw walki z nadużyciami w pracy (Gangmasters and Labour Abuse Authority) oraz brytyjskiej agencji do spraw walki z poważną przestępczością (National Crime Agency).

W autobusie będzie można zasięgnąć informacji na temat zagadnień związanych z handlem ludźmi, obejrzeć klipy wideo oraz otrzymać materiały informacyjne.

Pod linkiem https://www.facebook.com/ukinpoland/videos/1977152775633085/  dostępny jest krótki film opisujący założenia kampanii.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w kampanii i odwiedzania autobusu!  

28.02.2019


Certyfikat e-metodyka dla dr. inż. Wiesława Półjanowicza

Dr inż. Wiesław Półjanowicz z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku otrzymał certyfikat e-metodyka przyznawany przez Stowarzyszenie E-learningu Akademickiego (SEA). Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 22 lutego 2019 r., w ramach I Ogólnopolskiego Seminarium SEA „E-learning i kryteria awansu na stanowisko Prof. Uczelni wobec nowej Ustawy”, pod patronatem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Więcej informacji: link.

28.02.2019


ZAPROSZENIE - CHARYTATYWNA SZTAFETA MARATOŃSKA - ELECTRUM EKIDEN W BIAŁYMSTOKU JUŻ 10.06.2018R.

w imieniu Fundacji Białystok Biega oraz Fundacji Pomóż Im, mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w czwartej edycji „Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem" - charytatywnej sztafecie maratońskiej. Impreza odbędzie się w dniach 9 - 10 czerwca (9.06 – biegi dzieci, 10.06 – bieg główny), a miasteczko zawodów zlokalizowane będzie na stadionie lekkoatletycznym BOSiR przy ul. 11 listopada 28.

Electrum Ekiden to doskonała okazja do wzmocnienia, bądź budowy ducha zespołu. Rywalizujące w tej wyjątkowej sztafecie drużyny razem muszą pokonać maratoński dystans czyli 42,195 km. Trasa została podzielona na 6 sztafetowych odcinków. Członkowie drużyn przebiegną w poszczególnych zmianach odpowiednio: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km i 5 km. Start w tak zaplanowanej sztafecie to szansa na grę zespołową w tej indywidualnej dyscyplinie sportowej. Świadomość, że pracuje się na całą grupę pozwala wyzwolić dodatkowe siły i energię, które później owocują w codziennym życiu osobistym i zawodowym uczestników.

Aby dodać smaku sportowej rywalizacji przygotowaliśmy dla Państwa specjalną klasyfikację, a co za tym idzie Mistrzostwa Samorządowców w ramach Electrum Ekiden. Wystarczy, że podczas rejestracji drużyny, przy nazwie drużyny określą Państwo jaką gminę, miasto, powiat czy województwo będą Państwo reprezentować, a następnie wystartują Państwo w naszej sztafecie.

Słowo ekiden pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Biegi sztafetowe Ekiden są niezwykle popularne m.in. w: Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych, a od 2015 roku również w Białymstoku, gdzie po raz kolejny chcemy pokusić się o frekwencyjny rekord. W tym biegu jednak nie statystyki, ale konkretne efekty są najważniejsze. Od liczby startujących drużyn zależy bowiem skala wsparcia, na jakie mogą liczyć podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Tegoroczne wsparcie przeznaczone zostanie na zakup niezbędnego sprzętu medycznego, bez którego codzienne funkcjonowanie podopiecznych Hospicjum jest niemożliwe.

Do udziału w zawodach można zapisać się przy pomocy oficjalnej strony biegu (http://electrumekiden.pl/). W biegu może wystartować każdy – niezależnie od formy czy poziomu wytrenowania. W poprzednich edycjach swoje ekipy wystawili m.in.: Fundacja „Pomóż Im", Urząd Miejski w Białymstoku, lekarze z Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, wolontariusze Fundacji prowadzącej Białostockie Hospicjum dla Dzieci, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, pracownicy policji, pogotowia ratunkowego czy straży granicznej oraz liczne firmy, instytucje i cała rzesza amatorów biegania, którzy połączyli swoje siły, aby razem pobiec w sztafecie. Liczymy, że tym razem również z Państwem zobaczymy się na starcie i mecie biegu!

Więcej informacji: link

7.06.2018


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na imprezy festiwalowe organizowane przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku w maju 2017 roku.

Imprezy będą się odbywały na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki przy ul. K. Ciołkowskiego 1M.

19 maja 2017

22 maja 2017

Szczegóły na stronie: http://www.festiwal.umb.edu.pl/

9.05.2017


KURSY JĘZYKOWE

GLOTTA - Uniwersyteckie Centrum Nauki Języków Obcych zaprasza na KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ROSYJSKIEGO w cenie 5 zł / 45 min. dla studentów, doktorantów i pracowników UwB (10 zł / 45 min. dla osób spoza UwB).

Szczegółowe informacje na stronie Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UwB spnjo.uwb.edu.pl w zakładce: Kursy językowe GLOTTA.

6.10.2016


Mam przyjemność poinformować, że w dniach 24 i 25 września br. Ministerstwo Cyfryzacji w partnerstwie z Biblioteką Narodową organizuje maraton programowania – Hackathon danych publicznych.

W ciągu 2 dni uczestnicy Hackathonu będą wymyślać jak wykorzystać dane publiczne, dostępne na portalu danepubliczne.gov.pl, do tworzenia aplikacji, serwisów, gier i innych technicznych narzędzi i usług ułatwiających codzienne życie.

Zapraszam do podjęcia wyzwania i przyłączenia się do udziału programistów, grafików i projektantów wszystkich środowisk i sektorów, ale zależy nam szczególnie na udziale programistów pracujących na co dzień w instytucjach publicznych.

Na najlepsze rozwiązania czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe oraz możliwość wdrożenia prototypów przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Rekrutacja i szczegółowe informacje o wydarzeniu na stronie www.hackathon.gov.pl

14.09.2016


 Dyrekcja Instytutu Informatyki oraz organizatorzy seminarium
serdecznie zapraszają
pracowników i studentów na seminarium pt.:


Przetwarzanie tekstu metodami eksploracji danych.

Seminarium odbędzie się 11.V.2016 r. (środa) o godz. 14.15 w sali 2004
(ul. Konstantego Ciołkowskiego 1M)

Referat wygłosi prof. dr hab. inż. Henryk Rybiński
z Instytutu Informatyki, Politechniki Warszawskiej.

6.05.2016


Dane i obliczenia

Inauguracja pracy Centrum Obliczeniowego

W dniu 9 marca w godz. 11.00 - 14.10 w Auli odbędzie się sesja naukowa „Dane i Obliczenia — Nowe Oblicza Nauki” zorganizowana z okazji inauguracji pracy Uniwersyteckiego Centrum Obliczeniowego. Organizator serdecznie zaprasza pracowników i studentów naszego wydziału.

Program:

 • 11.00-11.10 - uroczyste otwarcie — prof. dr hab. Beata Godlewska - Żyłkiewicz, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z zagranicą;
 • 11.10-11.30 - „Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe — historia, teraźniejszość i plany” - dr hab. Witold Rudnicki, prof. UwB, dyrektor UCO;
 • 11.30-12.10 - „Wyzwania obliczeniowe w bioinformatyce i naukach operacyjnych” - prof. dr hab. Jacek Błażewicz, Politechnika Poznańska;
 • 12.10-12.40 - „Metody Obliczeniowe w kinetyce chemicznej” — przykłady zastosowań — dr hab. Artur Ratkiewicz, Instytut Chemii UwB;
 • 12.40-13.00 - przerwa kawowa;
 • 13.00-13.35 - „Wyzwania obliczeniowe w biomedycynie” - prof. dr hab. Adam Krętowski, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku;
 • 13.35-14.10 - „Nauki obliczeniowe i nauka o danych-nowe paradygmaty nauki” - prof. dr hab. Marek Niezgódka, ICM Uniwersytet Warszawski.
29.02.2016


Kabaret Urwani zaprasza na Kolędowanie z Urwanymi

Koło Kabaretowe Urwani działające przy UwB organizuje "Kolędowanie z Urwanymi". W trakcie kolędowania odbędzie się zbiórka słodyczy, pomocy plastycznych, technicznych, gier planszowych itp. na rzecz Domu Dziecka im. dr Ireny Białówny w Białymstoku. Kolędowanie odbędzie się 20.01.2016r. godz. 12:00-14:30.

 

18.01.2016


Świąteczna zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Supraślu

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia organizowana jest zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Supraślu. Zbieramy żywność z długim terminem przydatności do spożycia, pościel, ubrania, chemię gospodarczą, kosmetyki oraz zabawki. Dary możecie składać w Samorządzie (pokój 3037) w trakcie dyżurów.

 

9.12.2015


Ostatnie miejsca w projekcie Science Battle – Coral edition!

Jesteś absolwentem, studentem studiów II stopnia lub ostatniego roku studiów I stopnia kierunku: ekonomia, informatyka, marketing, zarządzanie? Masz ostatnią szansę by wziąć udział w Science Battle!

Zmierz się z realnymi problemami biznesowymi i podejmij wyzwanie, które może być początkiem Twojej kariery zawodowej! Sprawdź co możesz wygrać!

Na czym polega projekt?

Uczestnicy będą pracować nad "wyzwaniem" w kilkuosobowych grupach rywalizując z pozostałymi grupami o wypracowanie najlepszego rozwiązania. Nad przebiegiem prac grupy będą czuwać mentorzy – eksperci z firmy CORAL.

W tej edycji Science Battle zadanie projektowe będzie polegać na zbudowaniu modelu sprzedaży mikroinstalacji fotowoltaicznej. Każdy z uczestników odbędzie szkolenie fotowoltaiczne akredytowane przez Urząd Dozoru Technicznego.

Dokładny harmonogram spotkań zostanie ustalony po sformowaniu się grup roboczych. Będą się one odbywać w Transferowni – przestrzeni zlokalizowanej w Inkubatorze Technologicznym Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego lub na terenie firmy Coral. Wszystkie niezbędne materiały do pracy zapewniają Oragnizatorzy.

O co walczysz?

 • 3-miesięczny płatny staż w firmie Coral,
 • szkolenie fotowoltaiczne akredytowane przez Urząd Dozoru Technicznego,
 • doświadczenie i umiejętności, pomocne przy znalezieniu pracy po studiach.

Na Twoje zgłoszenie czekamy do 6 grudnia 2015 r. Formularz zgłoszeniowy wyślij na adres: projekt@bpnt.bialystok.pl.

Rozwiązanie zadania projektowego musi być przygotowane przez każdą grupę roboczą do 30 marca 2016 r. O ocenie decyduje innowacyjność rozwiązania, wartość rynkowa pomysłu, gotowość pomysłu do wykorzystania komercyjnego, przewaga konkurencyjna pomysłu, łatwość dostępu do rynku, poziom koniecznych nakładów inwestycyjnych.

Organizatorem Science Battle jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, a partnerem tej edycji firma Coral.

Nie czekaj i już dziś wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Masz pytania? Napisz na adres: projekt@bpnt.bialystok.pl.

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji na stronie: bpnt.bialystok.pl/ostatnie-miejsca-w-projekcie-science-battle-%E2%80%93-coral-edition/

2.12.2015


  Dyrekcja Instytutu Informatyki oraz organizatorzy

serdecznie zapraszają pracowników i studentów na seminarium pt.

Business Processes and Organizations - Challenges
and Opportunities towards a people centric approach

Seminarium odbędzie się 25 XI br.
o godz. 14.15 w sali 2004 (ul. Konstantego Ciołkowskiego 1M)

Referat wygłosi Nuno Pina Gonçalves ,
Polytechnic Institute of Setúbal (Superior School of Technology)
25.11.2015


  Dyrekcja Instytutu Informatyki oraz organizatorzy

serdecznie zapraszają pracowników i studentów na seminarium pt.

Analiza i przetwarzanie notacji muzycznej.

Seminarium odbędzie się 18 XI br.
o godz. 14.15 w sali 2004 (ul. Konstantego Ciołkowskiego 1M)

Referat wygłosi dr inż. Mariusz Rybnik
29.10.2015


Bezpłatny kurs maturalny z matematyki!

Wydział Matematyki i Informatyki UwB zaprasza wszystkich, którzy przygotowują się do poprawkowej matury z matematyki, na bezpłatny kurs Kurs rozpocznie się 17 sierpnia i potrwa do 21 sierpnia. Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 10.00 do 14.00, w siedzibie Wydziału Matematyki i Informatyki UwB przy ul. Ciołkowskiego 1M (nowy kampus).

W pierwszej części zajęć (10.00 – 13.00) uczestnicy będą mogli powtórzyć materiał podczas rozwiązywania pełnych arkuszy maturalnych na poziomie podstawowym. W części drugiej (13.00 – 14.00) przewidziane są indywidualne pytania i konsultacje. Zajęcia – łącznie 20 godzin – poprowadzą nauczyciele akademiccy wydziału, w tym egzaminatorzy maturalni.

Zgłoszenia należy przesyłać od 5 sierpnia, na adres mailowy matura2015@math.uwb.edu.pl. W treści maila należy podać: imię i nazwisko uczestnika ukończona szkoła ponadgimnazjalna dane kontaktowe (adres mailowy) Limity miejsc na kursie nie obowiązują!

Chcesz poprawić Maturę z Matematyki – zgłoś się, POMOŻEMY! Pytania prosimy kierować na adres matura2015@math.uwb.edu.pl

3.08.2015


Dzień Rektorskie

5 czerwca br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych z obowiązkiem odpracowania.

Skan pisma: PDF

1.06.2015


"Jeśli chcesz tworzyć aplikacje pod iOS"

Kursy dla programistów dostępne są na platformie iTunes, np:

02.04.2015


Szanowni Państwo,

zapraszamy na spotkanie z cyklu Apple Leadership Tour, na którym pokażemy, jak urządzenia mobilne Apple w bogatym ekosystemie treści mogą zmienić proces dydaktyczny w bardziej osobiste doświadczenie. Zaprezentujemy cyfrowe narzędzia, które sprzyjają większemu zaangażowaniu uczniów i oferują im nowe, atrakcyjne sposoby wykazywania się wiedzą. Impreza ta będzie idealną okazją do zapoznania się z najnowszymi treściami edukacyjnymi oraz narzędziami do tworzenia treści, które przynoszą szkołom prawdziwą rewolucję.

Seminaria są jednodniowe, odbędą się w Warszawie, w hotelu Regent, w dniach 14 i 15 kwietnia 2015 r. Uprzejmie proszę o wybranie wygodnej daty i rejestrację poprzez stronę internetową:

Konferencja jest bezpłatna. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszam serdecznie,
Małgorzata Szczepanik
Apple Education Polska

02.04.2015


Firma Bosch Car Multimedia i Bosch SoftTec znajdujące się w Republice Federalnej Niemiec
informuje o aktualnych ofertach pracy i możliwościach rozwoju zawodowego.

Firma Robert Bosch Car Multimedia GmbH w ostatnim czasie szczególnie
koncentruje swoją działalność na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań
technicznych umożliwiających coraz bardziej efektywną integrację
w pojazdach systemów multimedialnych, nawigacyjnych, telematycznych
i aplikacji wspomagających dla kierowców.

W związku w powyższym firma Bosch poszukuje specjalistów IT,
a w szczególności osób posiadających odpowiednie kwalifikacje w zakresie
rozwoju oprogramowania i projektowania aplikacji do smartfonów.

Szczegóły w pliku: PDF
Lista aktualnych ofert pracy wraz z obszernymi informacjami
znajduje się na stronie http://www.access.de/bosch-cm/

27.03.2015

 Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (ESDW) to ogólnoeuropejska inicjatywa, której zadaniem jest stymulowanie oraz prezentacja projektów, wydarzeń lub innych działań promujących zasady zrównoważonego rozwoju.

W roku 2015 termin to 30 maja - 5 czerwca.

Więcej informacji: ulotka, link

24.03.2015


STUDENCKIE POGOTOWIE LEKCYJNE - włącz się!

Chcesz podzielić się swoją wiedzą i czasem?

Chcesz zdobyć cenne doświadczenie?

Chcesz pomóc?

Włącz się do akcji STUDENCKIE POGOTOWIE LEKCYJNE!

Rekrutacja wolontariuszy trwa do 17 marca. Zapraszamy! 

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: pogotowie@uwb.edu.pl do  17 marca 2015 r.
 
Szczegóły: LINK
Szczegóły: DOC
Karta zgłoszenia: DOC
12.03.2015


 

Pierwszy patent na Wydziale Matematyki i Informatyki. Dn. 16.12.14 decyzją Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej Uniwersytet w Białymstoku otrzymał patent na wynalazek pt. uchwyt próbki kriostatu optycznego. Twórcami wynalazku są: dr hab. Marian Stanisław Uba, dr Aneta Polewko-Klim, dr hab.Luba Uba, więcej informacji na stronie http://www.uwb.edu.pl/news.php?n=1787

Informacje w mediach: artykuł 1, artykuł 2.

02.02.2015


W imieniu Samorządu zachęcamy serdecznie Państwa do wzięcia udziału w akcji, w której zbieramy wszelkiego rodzaju nakrętki! Akcja ma na celu sfinansowanie budowy podjazdu dla niepełnosprawnej Anety.

W Instytutach Informatyki oraz Matematyki, na wszystkich korytarzach rozstawione zostały pudełka, do których można wrzucać plastikowe nakrętki z butelek, kartonów po sokach, mleku, nakrętki z past, po kosmetykach, słoików kawy, lakierów etc...

Pomagamy dla białostoczanki, pani Anety Raźnej. Choruje ona na zespół Ehlersa-Danlosa (EDS). To nieuleczalna choroba genetyczna, charakteryzująca się nadmierną elastycznością skóry oraz stawów.

5.12.2014


Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa UwB w porozumieniu z Parlamentem Studentów UwB, portalem Dzień Dobry Białystok i Transmitujemy.pl zaprasza na

debatę z kandydatami na prezydenta Białegostoku przed II turą wyborów samorządowych

Tadeusz Truskolaski i Jan Dobrzyński

będą dyskutować o przyszłości Białegostoku i kierunkach jego rozwoju. Zapytamy ich o możliwości realizacji pomysłów zapisanych w ich programach. Debata odbędzie się w czwartek, 27 listopada, o 14:00 w auli widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB.

Dyskusji będzie towarzyszyć multimedialna obsługa techniczna na najwyższym poziomie. Całe wydarzenie będzie także transmitowane na żywo w Internecie. Prowadzić i moderować debatę będą studenci Wydziału Prawa UwB.

Zapraszamy wszystkich, którym sprawy Białegostoku nie są obojętne. Dla wyborców jeszcze niezdecydowanych spotkanie może być ostatnią okazją do poznania kandydatów i ich planów.

Przyjdź, zdecyduj, zagłosuj w II turze! Serdecznie zapraszamy!

24.11.2014


Seminarium dr hab. Witolda Rudnickiego z ICM Uniwersytetu Warszawskiego 

W dniu 3.12.2014 r. dr hab. Witold Rudnicki z ICM Uniwersytetu Warszawskiego wygłosi wykład pt.

"CUDA i wróżby - zastosowanie procesorów graficznych w uczeniu maszynowym".

Seminarium odbędzie się w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki, Kampus UwB przy ul. Ciołkowskiego, sala 2001 (1. piętro). Początek o godz. 13.15.

24.11.2014


  Dyrekcja Instytutu Informatyki oraz organizatorzy

serdecznie zapraszają pracowników i studentów na seminarium pt.

Zastosowanie technologii GPGPU do przyspieszenia obliczeń w zagadnieniach brzegowych rozwiązywanych za pomocą PURC.

Seminarium odbędzie się 19 XI br. o godz. 14.15 w sali 206 (ul. Sosnowa 64)
Referat wygłosi dr inż. Andrzej Kużelewski
4.11.2014


List prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, minister nauki i szkolnictwa wyższego z okazji inauguracji roku akademickiego 2014/15.

Skan listu: PDF

3.10.2014


Rząd Meksyku zaprasza polskich naukowców i studentów na stypednium w ramach międzynarodowej umowy AMEXCID.

Szczegóły na stronach: Biuro BUWiWM  oraz Strona współpracy AMEXCID

Skan oficjalnego pisma: PDF

6.06.2014


Godziny Rektorskie

W dniu 21 maja br. od godz. 13.00 oraz w dniach 22-24 maja br. od godz. 16.00, z realizacją zajęć w innym terminie.

Skan dokumentu: PDF

19.05.2014


Godziny Dziekańskie

Dnia 17 kwietnia 2014 (czwartek) ogłasza się godziny Dziekańskie od godziny 8:00.

Skan dokumentu: PDF

16.04.2014


Dyrekcja Instytutu Informatyki oraz organizatorzy
serdecznie zapraszają pracowników i studentów na seminarium pt.

Ocena efektywności e-learningowych metod nauczania studentów wybranych kierunków Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Seminarium odbędzie się 23.IV.2014 r. o godz. 14.15 w sali 206 (ul. Sosnowa 64)
Referat wygłosi dr inż. Wiesław Półjanowicz

7.04.2014


Zapraszamy Wszystkich Studentów na szkolenie "Uwaga plagiat!" dotyczące praw autorskich.

Szukasz wskazówek do pisania pracy licencjackiej, magisterskiej? Jak przygotować poprawnie przypisy i bibliografię? Chciałbyś uniknąć posądzenia o plagiat? Jesteś zainteresowany informacjami o plagiacie w grach i programach komputerowych, jakie elementy podlegają ochronie, a jakie można dowolnie wykorzystywać? Przyjdź na spotkanie!

Termin szkolenia:
25.03 (wtorek), godz. 10.00
s. 206 (Instytut Informatyki, ul. Sosnowa 64)

Szkolenie będzie certyfikowane, więc każdy uczestnik dostanie zaświadczenie.

Plakat promocyjny: PLIK

19.03.2014


Na stronie "Nauka w Polsce" pojawił się artykuł na temat aplikacji MobiUwB, autorstwa Informatycznego Koła Naukowego UwB.
Link: naukawpolsce.pap.pl

10.03.2014


6-ta Podlaska Konferencja Matematyki

W dniach 1-4 lipca 2014 r. w Białymstoku odbędzie się konferencja naukowa 6th Podlasie Conference on Mathematics (6PCM) organizowana wspólnie przez Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział Białostocki, Politechnikę Białostocką (Wydział Informatyki) i Uniwersytet w Białymstoku (Wydział Ekonomii i Zarządzania oraz Wydział Matematyki i Informatyki). W ramach 6PCM odbędą się sesja plenarna oraz kilkanaście sesji specjalnych tematycznie skupionych wokół matematyki i jej zastosowań, m.in. w informatyce, teorii sterowania, ekonomii, naukach biologicznych i medycynie.

Wykłady plenarne i wykłady na zaproszenie w ramach sesji tematycznych wygłoszą wybitni specjaliści z kraju i ze świata

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji oraz nadsyłania prac (zarówno tzw. regular papers, jak i abstraktów).

Przyjęte prace z kategorii regular papers zostaną opublikowane w redagowanej e-monografii wieloautorskiej, a przyjęte abstrakty prac ukażą się w tradycyjnej (papierowej) księdze abstraktów. Obie formy publikacji będą dostępne już podczas konferencji.

Termin składania prac, które miałyby zostać opublikowane w monografii upływa w marcu 2014, natomiast termin nadsyłania abstraktów prac upływa w maju 2014.

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział Białostocki, Politechnika Białostocka (Wydział Informatyki), Uniwersytet w Białymstoku (Wydział Ekonomii i Zarządzania oraz Wydział Matematyki i Informatyki).

Sponsorzy: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, National Science Foundation

Szczegóły na stronie: http://katmat.pb.bialystok.pl/pcm14/

Plakat konferencji: PLIK
Informacje: PLIK

10.03.2014


Rekrutacja na bezpłatne zajęcia fakultatywne z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy pt. „Wejście na Rynek Pracy”
 
Wydział Ekonomii i Zarządzania realizujący projekt pt. Nauka i Praca dla rozwoju człowieka, uczelni i regionu” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 prowadzi rekrutację na ósmą i ostania już edycję zajęć fakultatywnych z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy.
 
Od 25 lutego 2014 w warsztatach z zakresu poszukiwania zatrudnienia będzie mogło wziąć udział ogółem 66 studentów wszystkich Wydziałów UwB. Zajęcia odbywać się będą we wtorki w godzinach 16.30-19.40 (co dwa tygodnie). Udział w zajęciach pozwoli na doskonalenie umiejętności komunikacji interpersonalnej, nabycie wiedzy z zakresu funkcjonowania instytucji rynku pracy, a także nabycie praktycznych umiejętności w zakresie poszukiwania zatrudnienia.

Rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną. Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.msgzadarmo.pl oraz przesłać go na adres:msg@uwb.edu.pl.

Proces rekrutacyjny trwa do 20 lutego 2014r. Liczba miejsc jest ograniczona.

20.01.2014


W dniu 9 stycznia 2014 r. w TVP Regionalnej Białystok w programie "Obiektyw" został wyemitowany reportaż o aplikacji "MobiUwB" Koła Naukowego studentów Informatyki UwB pod kierownictwem dr. inż. Dominika Tomaszuka.

Materiał do pobrania: AVI, MP4, WebM.Dyrekcja Instytutu Informatyki oraz organizatorzy seminarium serdecznie zapraszają pracowników i studentów
na seminarium pt.:


"Algorytmy poprawy czytelności formalnych rozumowań zapisanych w systemie naturalnej dedukcji"

Seminarium odbędzie się 18.XII.2013 r. o godz. 14.15 w sali 206 (ul. Sosnowa 64)

Referat wygłosi dr Karol Pąk

3.12.2013


Weź udział w radiowej audycji na żywo!  Akademia Radia WNET zagości na Uniwersytecie w Białymstoku.
Szczegóły TU oraz na stronie http://www.radiownet.pl

22.11.2013


UBEZPIECZENIA PZU DLA STUDENTÓW UwB 2013/2014!

Przypominamy o możliwości wykupienia ubezpieczenia NNW w roku akademickim 2013/2014.

Wysokość składki - 40 zł.

Termin wpłacania ubezpieczeń: do 21 listopada 2013 r.

Czas trwania ubezpieczenia: 1.10.2013 r. - 30.09.2014 r.

Ochrona udzielana jest 24 h/dobę i na całym świecie.

UWAGA!!!

WIEK STUDENTÓW I TRYB STUDIÓW NIE WPŁYWAJĄ NA MOŻLIWOŚĆ UBEZPIECZENIA! KAŻDY STUDENT MOŻE SIĘ UBEZPIECZYĆ!

Koordynator na Wydziale Matematyki i Informatyki: Kamila Tabiś, mail: kamileczka661@wp.pl , tel: 501818108

Wpłat można dokonywać w siedzibie WRSS, Instytut Informatyki, ul. Sosnowa 64, pokój 12.

18.11.2013


Seminarium Instytutu Informatyki odbędzie się 20-go listopada (środa) o godzinie 14:15 w sali 206.

14.11.2013


Godziny Dziekańskie

Dnia 14 listopada 2013 (czwartek) ogłasza się godziny Dziekańskie do godziny 10:00.

6.11.2013


Telewizja PATI czeka na studentów!


Jesteś studentem jednej z podlaskich uczelni? Obrazy cię kręcą, a ty chcesz kręcić obrazy? Przyłącz się do zespołu Podlaskiej Akademickiej Telewizji Internetowej (PATI)!
Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa to pomysł Parlamentu Studentów Uniwersytetu w Białymstoku zgłoszony do projektów obywatelskich Województwa Podlaskiego. W głosowaniu mieszkańców regionu zdobył najwięcej – prawie 5 tys. głosów. Dzięki temu otrzymaliśmy dotację na stworzenie PATI.
 
Szczegóły: PLIK
5.11.2013


Konkurs EurActiv

Zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów do wzięcia udziału w konkursie współorganizowanym przez EurActiv.pl (euractiv.pl) i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce (http://ec.europa.eu/polska/index_pl.htm).

Szczegóły:
-regulamin konkursu,
-formularz zgłoszeniowy,
-plakat.
 

25.10.2013


Nowość: oferta przedmiotów ogólnouczelnianych do wyboru

Zapraszamy studentów studiów stacjonarnych UwB do rejestracji na przedmioty
z oferty ogólnouczelnianej, które umożliwiają rozwijanie kompetencji
społecznych lub językowych. Rejestracja w systemie USOSweb rozpoczęła się w
dniu 24 października 2013 r.

Więcej informacji: plik

25.10.2013


Uwaga! 

Pierwsze spotkanie organizacyjne Koła Naukowego studentów Informatyki odbędzie się w poniedziałek, 28 października o godz. 17:30 w sali 306.
 
Zapraszamy wszystkich studentów!
25.10.2013


Informujemy, że w dniach 17-24 października 2013 r. odbędzie się nabór na kurs języka angielskiego.

Jest to III edycja projektu "Każdy Dorosły Polak Mówi po Angielsku"
Kod upoważniający do 61% zniżki na szkolenie: G1310
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia:
- Angielski dla Początkujących (A1/A2),
- Angielski dla Średnio-zaawansowanych (B1)

Zajęcia trwają 12 miesięcy.
Wszyscy studenci objęci są opieką metodyczną.

Szkoła Językowa Dobra Zuza jest placówką kształcenia ustawicznego wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m. st. Warszawa pod numerem 1052 K.

Zaświadczenia o ukończeniu kursu wydawane są na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186, z późniejszymi zmianami).

Na zajęcia można zapisywać się indywidualnie lub grupowo.
Istnieje możliwość otrzymania faktury.
Szczegółowe informacje o naborze dostępne są na stronie:

www.ikursyonline.com

Dodatkowych informacji udziela sekretariat szkoły pod numerem:
+ 48 87 423 24 34 (w godzinach od 9:00 do 17:00)
 
21.10.2013


Plan zajęć dla studentów zwolnionych z zajęć Wychowania Fizycznego dla Wydziału Matematyczno-Informatycznego, Wydziału Fizyki, Wydziału Biologiczno-Chemicznego, Kierunku Stosunki Międzynarodowe oraz Socjologia z Wydziału Historyczno-Socjologicznego.

Zajęcia odbywać się będą w Sali AUDYTORIUM w Bibliotece Uniwersyteckiej, ul. Skłodowskiej 14, VI piętro, w godzinach 15.30-19.15
Zajęcia organizuje i prowadzi Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów UwB.

Terminy:
8 listopada -  Zasady Autoprezentacji
15 listopada - Komunikacja interpersonalna
22 listopada - Kreatywne myślenie
29 grudnia - Asertywność
6 grudnia - Polski rynek pracy
13 grudnia - Europejski rynek pracy
20 grudnia - Biznes plan

18.10.2013


Seminarium - Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych 
 
Zapraszamy na seminarium "Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych", które odbędzie się 22 października w Warszawie. Zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych przykładami wykorzystania nowoczesnych rozwiązań analitycznych w różnych dyscyplinach. Wystąpienia będą poświęcone praktycznym aspektom stosowania 
wybranych metod analizy danych i zilustrowane przykładami z różnych dziedzin badań empirycznych. 

W październiku zapraszamy również na seminaria: 
 • Analiza danych w programie STATISTICA (23 X) 
 • Doskonalenie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem analizy danych (24 X) 
Szczegółowy program tych spotkań oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.statsoft.pl/seminaria_w.html
 
Udział w seminariach bez opłat. 
17.10.2013


 Konkurs na najlepszą pracę doktorską i magisterską 

Do 1 grudnia br. trwa przyjmowanie zgłoszeń prac doktorskich i magisterskich w 16. edycji konkursu pod patronatem Polskie Towarzystwo Statystyczne. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody (przewidziane dla autorów i promotorów nagrodzonych prac oraz wydziałów, na których zostały one obronione). Pula nagród pieniężnych to 12 tys. zł.

Szczegóły

17.10.2013 


Zapraszamy do udziału w czwartej edycji konkursu z nagrodami dla studentów i doktorantów pod nazwą

Konfrontacje 2013

W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmi:

Dobre praktyki

Nagrody (m.in. laptop, smartfon, tablet) otrzymają osoby, które napiszą najciekawsze teksty na jeden z trzech tematów do wyboru:
 1. "W kodeksie trzeba zapisać, że..." - sformułuj (co najmniej jeden) punkt, który powinien znaleźć się w kodeksie dobrych praktyk, który będzie opisywał wzajemne relacje studentów, pracodawców i uczelni jako organizatorów praktyk studenckich. Uzasadnij swój punkt widzenia.
 2. "Tak powinno być na wszystkich praktykach" - opisz znany ci przypadek wzorcowego stosunku pracodawców, uczelni lub studentów do organizowania, przeprowadzania lub odbywania praktyk studenckich.
 3. "Nie o to chodzi w praktykach studenckich" - opisz znany ci przypadek wadliwych rozwiązań lub postaw dotyczących organizowania, przeprowadzania lub odbywania praktyk studenckich (uczelnie lub firmy nie muszą być wymieniane z nazwy).
Autorzy najciekawszych prac:
 • otrzymują nagrody rzeczowe (wśród nich sprzęt elektroniczny - laptop, smartfon, tablet),
 • ich tekst (w całości lub we fragmentach) ukaże się w publikacji książkowej,
 • przyczyniają się do powstania "KODEKSU DOBRYCH studenckich PRAKTYK".
Tekst może liczyć maksymalnie 4.000 znaków (licząc wraz ze spacjami). Można wysłać więcej niż jedno zgłoszenie. 
Nieprzekraczalny termin nadsyłania prac (za pośrednictwem strony www.konfrontacje.edu.pl) to 3 listopada, godzina 23:59:59.
 
Zapraszamy na Facebooka, gdzie na bieżąco informujemy o przebiegu konkursu:
 
17.10.2013


Dzień Rektorski

W związku z uroczystą inauguracją roku akademickiego 2013/2014, 10 października br. jest Dniem Rektorskim. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00 w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

10.10.2013


Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji ogólnopolskiego Konkursu StRuNa (nazwa od St-udencki Ru-ch Na-ukowy), którego celem jest wybranie najlepszych projektów naukowych oraz nagrodzenie osób i instytucji, które przyczyniły się do ich realizacji. Patronat nad konkursem objęła profesor Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Nagrody za najlepsze projekty realizowane przez studentów lub doktorantów – StRuNa 2013
W trzeciej edycji Konkursu StRuNa zostaną nagrodzone koła naukowe i inne organizacje studenckie, które zrealizowały swoje projekty między 1 października 2012 roku a 30 września 2013 roku.
Konkurs StRuNa posiada 7 kategorii:
„Projekt Roku 2013”,
„Koło Naukowe Roku 2013”,
„Wyprawa Roku 2013”,
„Publikacja Roku 2013”,
„Konferencja Roku 2013”,
„Opiekun Roku 2013”,
„Mecenas Roku 2013”

Zgłoszenia należy wysyłać za pośrednictwem strony www.struna.edu.pl
do 14 października 2013 roku (poniedziałek), do godziny 23:59.
Zainteresowanych zapraszamy do zakładki „najlepsze w 2013 roku” oraz do zapoznania się z regulaminem.
Konkurs jest częścią Programu StRuNa, który polega na promocji ruchu naukowego studentów i doktorantów. Nazwa StRuNa to skrótowiec utworzony z pierwszych liter słów St-udencki Ru-ch Na-ukowy. W ramach Programu działa również ogólnopolska baza organizacji realizujących projekty naukowe dla studentów. Obecnie zawiera ona informacje o 5257 kołach i organizacjach. Sprawdź czy jest w niej Twoja organizacja i czy wszystkie dane o niej są poprawne (www.struna.edu.pl). Tylko figurowanie w bazie pozwala ubiegać się o nagrody za najlepsze projekty naukowe.
Na stronie www.struna.edu.pl można zapoznać się również z wynikami poprzednich edycji, w której wręczono łącznie 51 nagród i wyróżnień. Uroczystość wręczenia nagród w tegorocznej edycji Konkursu StRuNa odbędzie się pod koniec listopada br. w Warszawie.
 
Zapraszamy na Facebooka, gdzie na bieżąco informujemy o przebiegu Konkursu:
www.facebook.com/StudenckiRuchNaukowyStRuNa
www.facebook.com/FunduszPomocyStudentom
8.10.2013


 

Program edukacji filmowej dla studentów – przedmiot ogólnouczelniany
z punktami ECTS!

9 października 2013 na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach Akademii Planete+ Doc ruszy program edukacji filmowej dla studentów poprzez film dokumentalny. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie PLANET+ DOC FILM FESTIVAL, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Białostockiego Ośrodka Kultury - DKF "GAG".
Celem Akademii Filmu Dokumentalnego Planete+ Doc jest rozbudzenie i ukierunkowanie zainteresowania filmami dokumentalnymi, a przede wszystkim udostępnienie studentom odpowiednich narzędzi do ich krytycznej analizy i świadomego wykorzystywania w pracy naukowej i zawodowej.
 
UWAGA: Akademia Filmu Dokumentalnego PLANETE+ DOC realizowana będzie w semestrze zimowym 2013/2014 na Uniwersytecie w Białymstoku jako PRZEDMIOT OGÓLNOUCZELNIANY DLA CHĘTNYCH, KOŃCZĄCY SIĘ ZALICZENIEM (z wpisem do suplementu).

INFORMACJE OGÓLNE:
Miejsce i czas zajęć: środy od godz.18:30 Kino Forum. Zajęcia zaczynają się 9 października.
Limit miejsc: 385
Liczba ECTS : 3
Karnet: Studenci, chcący uczestniczyć w zajęciach i uzyskać z nich zaliczenie, zobowiązani są do wykupienia semestralnego karnetu, którego cena wynosi 120 zł (14 seansów filmowych). Karnety można zakupić w kasie Kina Forum.
Osoba koordynująca: Maciej Rant kino@bok.bialystok.pl

 
UWAGA: rejestracja na zajęcia w systemie USOS zostanie uruchomiona w terminie późniejszym, o czym studenci zostaną poinformowani przez prowadzących zajęcia.
Prowadzący zajęcia:
mgr Tomasz Adamski – tomek.filmolub@gmail.com
mgr Maciej Białous – maciej.bialous@gmail.com
mgr Katarzyna Niziołek – katarzyna.niziolek@gmail.com

Warunki zaliczenia: zaliczenie na podstawie aktywnego uczestnictwa w zajęciach oraz pracy zaliczeniowej
Liczba nieobecności: 2 możliwe nieobecności
Akademia PLANETE+ DOC jest jednym z dobrowolnych, dodatkowych przedmiotów ogólnouczelnianych, jakie w roku akademickim 2013/2014 pojawią się w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku. Informacje o kolejnych propozycjach zostaną umieszczone na stronach uczelni oraz w systemie USOS w najbliższym czasie.
4.10.2013


LEKTORAT JĘZYKA ROSYJSKIEGO 2013/14
 
Grupa międzywydziałowa prowadzona w ubiegłym roku przez dr Dorotę Kozłowską

Obecny lektor - mgr Anna Kulik

Studenci II roku studiów stacjonarnych 1° kierunku: Biologia, Chemia, Ochrona Środowiska, Matematyka, Informatyka i Ekonometria

Studenci III roku studiów stacjonarnych 1° kierunku Informatyka i Ekonometria

Spotkanie organizacyjne w celu ustalenia terminu zajęć odbędzie się w środę 9 października 2013 r. o godz. 20.00 w budynku UwB przy ul. Skłodowskiej 14, s. 610 (p. VI).  

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!
4.10.2013


Uwaga studenci rozpoczynający naukę na pierwszym roku  I i II stopnia informatyki!

Zebrania organizacyjne odbędą się dnia 1 października (wtorek) w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki przy  ul. Sosnowej 64

I stopień - w sali 302 w godzinach:

 • 8:15 - osoby z nazwiskiem od litery A do K
 • 9:00 - osoby z nazwiskiem od litery L do Ż

II stopień - w sali 106 o godzinie 9:30

30.09.2013


Rektor Uniwersytetu w Białymstoku ogłasza 10 października 2013 roku Dniem Rektorskim.

18.09.2013


Cloud Computing z Windows Azure, szczegóły: PDF

4.09.2013


Sesja poprawkowa - sem. letni, rok ak. 2012/13: I stopień, II stopień
19.08.2013


Sesja egzaminacyjna - sem. letni, rok ak. 2012/13: I stopień, II stopień

18.06.2013


Ponad 100 tys. osób odwiedziło 17. Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym w Warszawie, podczas którego zaprezentował się Uniwersytet w Białymstoku. Wydział Matematyki i Informatyki reprezentowała dr Anna Rybak.

Więcej informacji i galeria zdjęć na stronie Uniwersytetu w Białymstoku.

18.06.2013


Zapraszamy do testowania wersji beta aplikacji MobiUwB. Znajdziesz tam aktualności i informacje o Instytucie Informatyki. Bądź zawsze na bieżąco! Uwagi i komentarze proszę kierować na adres android.uwb@gmail.com.

12.06.2013


6 kwietnia 2013 r. w Instytucie Informatyki miał miejsce Finał XIII Edycji Regionalnego Konkursu Informatycznego.

W finale udział wzięło 9 uczestników, a zwycięzcą został Mateusz Puczel z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Dyrekcja Instytutu Informatyki dziękuje organizatorom za sprawne przeprowadzenie XIII Edycji RKI.

Więcej informacji (zadania, zdjęcia) można znaleźć na stronie Konkursu.

8.04.2013


Zakończył się konkurs na nazwę nowej aplikacji dla urządzeń mobilnych, którą tworzą studenci Informatycznego Koła Naukowego UwB. Najwięcej głosów (27 głosów) uzyskała nazwa MobiUwB, autorem pomysłu jest Tomasz Leoniuk.

18.03.2013


Rozkłady zajęć na semestr letni: studia I stopnia, studia II stopnia.

14.02.2013


Informacja dla Pracowników: Na stronie Instytutu będą umieszczane bieżące informacje o ofertach bezpłatnych, wyjazdowych szkoleń dla nauczycieli akademickich (zakładka Informacje dla pracowników). Zachęcamy do dzielenia się i umieszczania własnych informacji odnośnie szkoleń, staży.

13.02.2013


Uwaga promotorzy prac dyplomowych-magisterskich: w karcie zgłoszeniowej pracy należy wpisać specjalność, której temat dotyczy.

04.02.2013


30 stycznia w auli Wydziału Ekonomii i Zarządzania odbyła się uroczystość wręczenia promocji habilitacyjnych i doktorskich, a także wręczone zostały odznaczenia państwowe i Medale Komisji Edukacji Narodowej. więcej

31.01.2013


Uniwersytet wabi bliższy i dalszy Wschód - studia z informatyki w j. angielskim - szczegóły

24.01.2013


14 stycznia br. w hali sportowej II LO w Białymstoku odbyły się VIII Targi Edukacyjne. Białostockie publiczne uczelnie wyższe zaprezentowały licealistom swoją ofertę. UwB reprezentowany był przez osiem wydziałów, a stanowisko przy stoliku promującym Wydział Matematyki i Informatyki zajęli dr Adam Naumowicz oraz studentki III roku Informatyki - Jowita Jabłońska i Kamila Tabiś.

Zainteresowanym uczniom zaoferowano pomoc w zdobyciu niezbędnych informacji na temat rekrutacji oraz przebiegu studiów.

Dr A. Naumowicz wygłosił wykład tematyczny pt. "Komputerowe dowodzenie twierdzeń matematycznych."

21.01.2013


Tematy prac licencjackich (studia naprzemienne) - Pliki do pobrania (dostępne po zalogowaniu)

17.01.2013


Nowa lista pytań na egzamin licencjacki obowiązująca od roku akad. 2012/2013 - Pliki do pobrania (dostępne po zalogowaniu)

10.01.2013

16.11.2012

Informacja dla promotorów prac dyplomowych!
Wytyczne dotyczące składu komisji egzaminacyjnej - obrony prac dyplomowych są dostępne po zalogowaniu, w zakładce Pliki do pobrania
 


2008-2020   © Instytut Informatyki UwB